Palenie papierosów to wcale nie niewinny sposób na rozładowanie stresu, czy zebranie myśli, a toksyczny nałóg, który wywołuje poważne konsekwencje dla poprawnego działania naszego organizmu. Zdarza się jednak, że dana osoba to rozumie, a i tak nie jest w stanie rzucić. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji?
Poinformuj rodzinę i znajomych o swoim zamiarze
Jednym z najważniejszych elementów rzucania palenia jest jasna informacja dla najbliższego otoczenia. Dzięki temu osoba rzucająca palenie może zyskać wsparcie, uniknąć niechcianych pokus czy kłótni, kiedy wszyscy będą wiedzieli, że możemy być rozdrażnieni.
Wspomagaj się lekami
Silna wola w rzucaniu dowolnego nałogu to często mit, ponieważ palenie przez wiele lat powoduje realne zmiany w organizmie, który po prostu domaga się papierosa, a konkretnie nikotyny. Dlatego też warto korzystać z leków na bazie nikotyny, takich jak plastry nicorette https://www.aptekagalen.pl/nicorette-plastry-25mg-16h-7szt-1-krok przyklejane do skóry, czy gumy do żucia, której używamy, jak tylko pojawi się ochota na papierosa.
Kuracje warto zacząć od plastrów nicorette według zaleceń, a jeśli nałóg okaże się zbyt silny, to udać się do lekarza i spróbować leków na receptę, takich jak np. wareniklina.
Uświadom sobie szkodliwość palenia
Zrozumienie, że każdy papieros realnie skraca nasza życie, jest toksyczny dla organizmu, psuje nasze uzębienie i wiele innych, to najważniejszy krok, żeby wytrwać w postanowieniu o rzuceniu palenia. W tym celu warto sięgnąć po jakąś lekturę, czy nawet poszukać w Internecie informacji, a nawet prezentacji video, o tym, jak szkodliwe jest palenie.