Czy BLF 100 jest bezpieczny dla dzieci?

W okresie szczególnej zachorowalności dużym zainteresowaniem cieszą się leki, które mogą ją wzmocnić. Wśród nich bez wątpienia są preparaty z laktoferyną. Czy BLF 100, który je reprezentuje, jest bezpieczny dla dzieci? Czy maluchy powinny przyjmować laktoferynę?

Białko mleka krowiego


BLF to skrót oznaczający laktoferynę izolowaną z białka mleka krowiego, które też jest zwane bydlęcym. Stąd też w skrócie jest litera „b”. Białko uzyskiwane z niej może powodować alergię, czyli tzw. skazę białkową. W przypadku stwierdzonej alergii na białka mleka krowiego lub też jej podejrzenia powinno się wstrzymać od podawania BLF. Jeśli jednak nie ma problemów związanych z reakcjami alergicznymi, to laktoferyna pochodzenia krowiego może być przyjmowana przez niemowlęta.

Obecna w siarze


Laktoferyna jest obecna w mleku kobiecym. Specjaliści ocenili, że w siarze, czyli pierwszym mleku po porodzie. Jej podanie maluchowi jest bardzo ważne. Warto jednak pamiętać, że dzięki preparatom typu BLF 100 można uzupełnić ewentualne niedobory laktoferyny. Dzięki temu można wspierać prawidłowy rozwój dziecka, jego gospodarkę żelazem oraz prawidłową florę bakteryjną. Warto jednak pamiętać, że mimo iż laktoferyna jest bezpieczna dla niemowląt, to w przypadku najmłodszych dzieci przed jej podaniem powinno się skonsultować ze lekarzem pediatrą. On pomoże dobrać najlepszy preparat dla konkretnego dziecka. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie on prawidłowo dobrany. Tylko lekarz może stwierdzić rzeczywisty niedobór laktoferyny w diecie niemowlęcia.

This entry was posted in Dzieci.