Obecnie sprzęt laboratoryjny wykorzystywany jest w wielu różnych branżach. Co więcej, specyficzne właściwości pieca sprawiają, że zazwyczaj stosowany jest podczas procesów obróbki cieplnej, topienia różnych materiałów i podgrzewania. Oczywiście współczesny rynek oferuje wiele różnych demineralizatorów, które zostały dopasowane do wykonywanych czynności w laboratoriach.
Profesjonalny piec w laboratorium – czym się wyróżnia?
Specjalistyczne piece wykorzystywane w laboratoriach to urządzenia, które zostały dostosowane do pracy w wysokich temperaturach oraz trudnych warunkach.
Otóż osiągana temperatura może przekroczyć nawet 1300 stopni Celsjusza. Ponadto obecnie proponowane na rynku piece przeznaczone do pracy laboratoryjnej bardzo często wyposażone są w nowoczesne technologie, takie jak:
– licznik czasu grzania,
– wyświetlacze LCD,
– systemy dźwiękowe, które informują o zakończeniu pracy.
Rodzaje demineralizatorów dostępne na rynku
W zależności od zastosowania wyróżnia się różne rodzaje demineralizatorów stosowanych w laboratoriach. W obecnych czasach najczęściej wykorzystywane są piece komorowe, które doskonale nadają się do prac związanych z metalami szlachetnymi. Poza tym piece te dobrze przewodzą ciepło i są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.
Oprócz demineralizatorów https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/systemy-oczyszczania-wody/demineralizatory/ można także wyodrębnić piece rurowe. Piec laboratoryjny rurowy służy do prac z gazami palnymi. Ponadto ten rodzaj pieca posiada specjalną budowę, która pozwala szybko wychłodzić urządzenie. Z kolei we wszelkich procesach produkcyjnych używa się piece wysokotemperaturowe, w których możliwe jest osiągnięcie nawet 1600 stopni Celsjusza.
Niewątpliwie przed wyborem pieca należy zastanowić się jakie prace będą wykonywane przy jego użyciu. Ważne jest także, aby kupować wyposażenie laboratoryjne od sprawdzonych producentów.