Czopki na hemoroidy – wskazania i działanie

Czopki na hemoroidy są obecnie bardzo popularne wśród preparatów leczącym żylaki odbytu. Schorzenie to najczęściej pojawia się u osób, które nie odżywiają się prawidłowo oraz prowadzą siedzący tryb pracy i życia. Czopki na hemoroidy przyspieszają proces gojenia zarówno hemoroidów zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Działanie czopków na hemoroidy

W czopkach na hemoroidy zawarta jest benzokaina, która jest również składnikiem leków przeciwbólowych. Benzokaina jest związkiem chemicznym z grupy estrów, którą stosuje się podczas miejscowego znieczulenia. Działanie czopków polega zarówno na łagodzeniu stanów zapalnych, jak i na przyspieszeniu gojeniu się ran w odbycie. Dodatkowo, czopki regenerują także błonę śluzową.

Kiedy skorzystać z czopków na hemoroidy?

Pierwszym objawem schorzenia jest świąd odbytu. Czasami towarzyszą mu wydzielina oraz uszkodzenie śluzówki, które prowadzi do powstania stanów zapalnych. Pacjent może również mieć uczucie, że wypróżnienie się było niepełne. W cięższych przypadkach guzek może wypadać z odbytu. To pierwsze objawy żylaków odbytu, które mogą skłonić po sięgnięcie po czopki na hemoroidy.

Wskazania i przeciwwskazania stosowania czopków na hemoroidy

Czopki na hemoroidy stosuje się, aby zwalczyć ból oraz stan zapalny żylaków odbytu. Jednak są pacjenci, którzy nie chcą korzystać z takiej formy leku. Dlatego też, mogą wybrać maść lub tabletki. Warto jednak mieć na uwadze, aby przed wyborem metody leczenia hemoroidów, skonsultować to z lekarzem.

Czopków na hemoroidy nie powinny stosować osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek składnik lekarstwa. Następnymi przeciwwskazaniami do przyjmowania czopków będą: ropień odbytu i niedrożność oraz zapalenie jamy otrzewnej w jamie brzusznej. Co więcej, niektórych czopków na hemoroidy nie powinny przyjmować kobiety w ciąży.

This entry was posted in Inne.