Witamina C w przemyśle

Askorbinian sodu ma szereg zastosowań. Nie tylko jest niezbędny organizmowi do prawidłowego funkcjnowania, ale i w przemyśle pełni bardzo istotną rolę.

Przemysł spożywczy

Witamina C jest stosowano jako przeciwutleniacz w wielu produktach. W składzie znajdziemy ją jako E 300. Najczęściej używa się go by przedłużyć termin przydatności do spożycia żywności. Jej maksymalna dawka w produktach to 0,3 g/kg. Znajdziemy ją między innymi w dżemach, konfiturach, mleku w proszku, sokach i nektarach owocowych, owocach i warzywach w puszkach, galaretkach, mrożonkach, mięsie, makaronach, piwie, herbatniach oraz w wielu innych. Stosuje się ją w peklowaniu mięsa. Pomaga usunąć azotany w mięsie i jednocześnie zwiększa ilość tlenku azotu. Przemysłowo uzyskiwana jest poprzez fermentację glukozy przy pomocy bakterii, a następnie chemiczne utleniena. Nie wywołuje żadnych efektów ubocznych.

Przemysł kosmetyczny

Kwas askorbinowy jest bardzo często stosowany w wielu kosmetykach oraz w zabiegach kosmetycznych w profesjonalnych. Niweluje zmarszczki, oraz przebarwienia trądzikowe, działa korzystnie na kondycję skóry. Sprawdza się także jako świetny filtr przeciwsłoneczny. Kosmetyki z witaminą C są wskazane dla każdego rodzaju skóry oraz dla kobiet w każdym wieku. Im wyższa zawartość witaminy w kosmetyku, tym lepiej. Atutem takich specyfików jest niska cena i naturalny skład.

Środki czystości

Kwas askorbinowy w proszku idealnie nadaje się do czyszczenia przydomowych basenów. Po jego aplikacji brunatna woda zmienia się w piękną, czystą, lazurową taflę. Zaleca się stosować 50-70 g tego związku chemicznego na 1 m3 wody. Kwas należy najpierw rozpuścić w niewielkiej ilości wody, a następnie wlać do basenu.

Reasumując kwas askorbinowy www.evita.sklep.pl znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach produkcyjnych. Warto znać jego właściwości.